Güneş Paneli Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

GÜNEŞ PANELİ TEMİZLİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ:
Gerek düşme tehlikesi gerekse elektrik akımı hayati olabilecek güvenlik zaafiyetlerine neden olabilir.
RESET SOLAR TEMİZLEME olarak uzaktan kumanda edilebilen robotumuz ile bu 2 önemli güvenlik açığının önüne geçiyor;güvenli şekilde panel verimliliğinizi arttırmanıza olanak sağlıyoruz.

GEREĞİNDEN FAZLA YÜK BİNMEMELİ:
Panellerin üzerine basılmamalı veya gereğinden ağır yük bindirilmemeli çünkü panele yük binmesi hali hazırda bulunan çatlakların derinleşmesine ya da yeni mikro çatlaklar oluşmasına sebep olur.
Bu durum panelin verimini azaltabileceği gibi birtakım güvenlik zaafiyetlerine de yol açabilir.
RESET SOLAR TEMİZLEME kullandığı Ges Temizleme Robotu ve uzaktan kumandası ile; panel üzerine çıkmadan kolaylıkla panellerinizi temizliyor panel verimliliğinizi arttırmanıza olanak sağlıyoruz.

NE YAĞMUR SUYU NE ŞEBEKE SUYU:
Sanılanın aksine yağmur suları panel temizliğinde yeterli değil aksine bıraktığı yağmur sonrası toz,tortu,tabaka gibi etmenler sebebiyle panel verimliliğini düşürebilen nedenler arasındadır.Aynı şekilde şebeke suyu da yıkama sonrası tortu tabaka bıraktığı gibi mikro çatlaklarının arasına sızarak aşırı ısınma,elektrik kaçağı gibi problemlere sebebiyet verir.
RESET SOLAR TEMİZLEME;kullandığı deiyonize saf su ile bu problemleri ortadan kaldırır verimliliği panele hiçbir şekilde zarar vermeden arttırır.

KİMYASALLARA DİKKAT!:
Panel temizliğinde kesinlikle kimyasal ürünler KULLANILMAMALIDIR!
Reset Solar Temizleme;Paneller üzerinde saf su ve gerektiği yerde güneş panellerine zarar vermeyen özel üretilmiş temizlik solüsyonu ile;toz,kuş pisliği,yağmur sonrası oluşan tortu/tabaka vs… gibi tüm verimliliği azaltan faktörleri ortadan kaldırır.

YILLIK TEMİZLEME SIKLIĞI:
Panellerinizin maksimum verimde çalışabilmesi için;bölgeden bölgeye de değişmekle birlikte yılda en az 4 kez özellikle mevsim geçişlerinde temizlenmesi gerekir.Bu temizlik verimliliği arttırmak varsa bazı problemlerin tespit edilmesinde önemli rol oynar.
RESET SOLAR TEMİZLEME olarak ihtiyacınız olan  periyotları belirlemenizde yardımcı oluyor,isteğiniz doğrultusunda da yıllık planlamalarla sizi her seferinde temizlik firması arayışına sokmadan  güneş paneli temizliğinizi tamamlayıp panellerin verimliliğini arttırmada siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.Tüm dünyada yenilenebilir enerjinin önemi ve kullanım alanlarının arttığı bu dönemde bizimle çalışarak profesyonel,kaliteli,yenilikçi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Paneli RESETle Enerjiyi Koru!

Yeni Yazı

Yorum Yap